All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld flanges ] match 1958 Products.
2" Stainless Steel Flange Swivel Rotary Joint Copper-Nickel 70/30
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Forged DIN 2576 PN10 Carbon Steel ST37 / A105 Carbon Steel Plate Flanges
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
24" SCH.10S SUS 304 (ERW) Sanitary Fittings 90 Degree Stainless Steel Pipe Fittings Butt Welded 90 16"
| Standard: | ASME B16.9 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | Stainless Steel |
Forged Nickel Alloy Steel Flanges 31803 / 32750 / 32760 Flanges ASME Standard WN Flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
304 316L SS ANSI Stainless Alloy Steel Forged 1 2 3 4 Inch Rf Bsp Npt Thread Flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
MIL-C-1726F Copper Nickel 70/30 Swivel Hose Fitting Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Super Duplex Stainless Steel Butt Weld Pipe Fittings LR Steel Elbow SCH 40
| Standard:: | JIS, ASTM, DIN, EN, ASTM/ASME |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Seamless |
Monel 400 DN100 Seamless Pipe Fittings SCH40 Long Radius Type For Heat Exchangers
| Product Name: | Seamless Elbow |
|---|---|
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc. |
| Thickness: | SCH40 |
Copper-Nickel 70/30 Stainless Steel Swivel Hose Fitting Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
Swivel Hose Fitting Stainless Steel Copper-Nickel 70/30 Hydraulic Connector Hose Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |

