All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld flanges ] match 1958 Products.
ASME Standard Annealed Stainless Steel Tube Ends For Construction
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
|---|---|
| Connection: | Butt Weld |
| Certificate: | ISO, PED, AD2000, Etc. |
Quenched Stainless Steel Stub Ends NDT Tested for Precise Welding Jobs ISO Certified
| Shape: | Stub Ends |
|---|---|
| Connection: | Butt Weld |
| Manufacturing Process: | Forging, Casting, Etc. |
DIN ANSI 150LB PN16 Pipe Stainless Steel 304 316 316L Forged Plate
| Material: | ALLOY STEEL |
|---|---|
| Shape: | Customer's Request |
| Connection: | Butt Welded |
Metal ASTM A815 UNS S31803 Duplex Steel Pipe Fitting ASME B16.11 Forged Tee Socket Welded 2" Equal Tee
| Surface Color: | Black Painting Or Anti-rust Oil |
|---|---|
| Size: | 1/2 Inch |
| Connection: | Flange |
ASTM A403 / A403M WP316 Long Radius Elbow 4'' 90 Degree Elbow Stainless Steel Pipe Fitting
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Equal,ROUND |
| Connection: | Welding |
Steel Welded Reducer B366 WPNC N04400 8" STD Concentric Reducer Oil Seamless Pipe Fittings
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
|---|---|
| Material Grade: | Grade: UNS NO. C10100, 10200, 10300, 10800, 12200, 70600 / CU NI 90/10 |
| Size: | 1"-48" 15mm-2400mm |
3"-8" SCH80 SA403 WPS31254 ELBOW,ASTM A403 UNS S31254 ELBOW,254SMO PIPE FITTINGS
| Size: | 3"-8" |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
Welding ASTM A403 Stainless Steel Stub Ends 304L Stub End Fittings 1/2" - 72"
| Type: | Stub End |
|---|---|
| Model Number: | 1/2"-72" |
| Surface Treatment: | Polishing |
Sa403 Wps31254 Elbow,Astm A403 Uns S31254 Elbow,254smo Pipe Fittings
| Size: | ½”NB To 48″NB |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
6" SCH40 ASTM A815 WPS31254 DUPLEX STAINLESS STEEL PIPE FITTINGS
| Size: | ½”NB To 48″NB |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |

