All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld flanges ] match 1958 Products.
ASTM A105/A350 LF2 Forged Pipe Fittings Weldolet Sockolet Threadolet 1" Olet
| Grade: | 6000 Series |
|---|---|
| Customized Support: | OEM, ODM |
| Connection Mode: | Welding |
Metal C70600 Pipe Fittings EN10992-1 TYPE36 Lap Joint Flange Stub End CUNI 9010
| Standard: | ASME B16.9, MSS SP-43 |
|---|---|
| Ends: | Beveled, Plain |
| Port: | Shanghai, Tianjin, Qingdao |
METAL High Quality Super Duplex Steel Stainless Steel S32205 S31803 Pipe Fittings Lap Joint Flange Type A Stub End
| Features: | Corrosion Resistance, High Strength, Durable |
|---|---|
| Email: | Andyhuang@cnjdgy.com |
| Temperature Range: | -200°C - 800°C |
Hydraulic Shaping Equal Cap Stainless Steel 304 / 316l Round Bottom Head
| Packing: | Carton,In Wooden Cases Or According To Clients' Requirement |
|---|---|
| Color: | Silver |
| Standard: | ASME B16.9, ASME B16.11 |
Concentric / Eccentric Reducer 4'' SCH40s ASTM A403 / A403M WP316H ASME B16.9
| Material: | Carbon Steel |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Connection: | Welding |
A36 Forged Steel Block Din1.4462 Cylinder Block Stainless Steel Flange
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Easy Installation, Long Service Life |
|---|---|
| Application: | Oil And Gas, Chemical, Power Generation, Water Treatment, Shipbuilding, Petrochemical |
| Class: | 150Psi/300 Psi/600psi /1500 Psi |
Spectacle Blind Forged Steel FlangeDN20, DN25 1/2", 1", 2", 8" PN6, PN10, PNClass 150, Class 300 6, PN25, PN40ASTM A105ASTM A182 F304/F304L, F316/F316LASME B16.5 DIN
| Product Name: | Spectacle Blind |
|---|---|
| Seal Face: | RF |
| Pressurerating: | 150# To 2500# |
TOBO ASTM B363 Welding Pipe Fittings 3Inch Sch80s Stub End WPT2 MSS Type
| Product Type: | Butt Weld Stub Ends |
|---|---|
| Material Grade: | 904L |
| Connection: | Welding |
ASTM A815 UNS31803 GR2205 Duplex Stainless Steel 90 Degree Elbow Welded DN600 SCH40S
| Product Name: | Stainless Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Type: | Elbow,Tee,Reducer,Cap,Flange,Pipe |
ANSI seamless welding 6" duplex stainless steel 2205 tubing Pipe
| Product Name: | ANSI Seamless Welding 6" Duplex Stainless Steel 2205 Tubing Pipe |
|---|---|
| Material: | S32101,S32205,S31803,S32304,S32750, S32760 |
| Type: | Seamless |

