All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld tee ] match 2070 Products.
THD Coupling Threaded Fitting Forged Pipe Fitting NPS 1/8" -NPS 4" ASTM A105 ASTM A182 F304/F304L, F316/F316LASME B16.11 ASME B1.20.1ASTM A105/A182/A350
| Product Name: | THD Coupling |
|---|---|
| Pressurerating: | Class 150 To Class 2500 |
| Package: | Carton, Wooden Case, Etc. |
Anti Fatigue SCH40 DN20 ASTM A234 WP11 Carbon Steel Elbow
| Material: | Carbon Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, ASME B16.25, MSS SP-75 DIN2617 JISB2311 JISB2312 JISB2313 |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
Customized Processing All Kinds of Pipe Elbows Stainless Steel Metal Multi-Type Elbows Wholesale
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Durable, Easy To Install |
|---|---|
| Port: | Shanghai |
| Strength: | High |
WP321 WP310 WP317L Stainless Steel Stub Ends 1 Inch 8 inch SCH40S SCH80 SCH120
| Product Name:: | Butt Welding Stainless Steel Fitting Stub End |
|---|---|
| Material Grade: | A403 WP316L WP321 WP310 WP317L |
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |
ASME/ANSI B16.9 Carbon Steel 234 WPB 5InchX6Inch SCH40 Pipe Fittings Concentric Eccentric Reducer in Stock
| Technology: | Seamless And Welded |
|---|---|
| Usage: | Oil Gas Water Industrial |
| Transport Package: | Wooden Cases Or Pallets |
Carbon Steel WPB 234 SCH40 Pipe Fittings Concentric Eccentric Reducer ASME/ANSI B16.9
| Technology: | Seamless And Welded |
|---|---|
| Usage: | Oil Gas Water Industrial |
| Transport Package: | Wooden Cases Or Pallets |
ASME/ANSI B16.9 Carbon Steel 234 WPB Pipe Fittings Concentric Eccentric Reducer in Stock
| Color: | Silver Or As Customers' Requirement |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Product Type: | Butt Weld Reducer |
Material UNSS31803 Stainless Steel Stub Ends
| Material Grrade: | UNSS31803 |
|---|---|
| Size: | 1-48inch |
| Standard: | ASME B16.9 |
Stainless Steel Pipe Cap Versatile Pipe Fittings for Different Applications
| Size: | 1/2 Inch - 48 Inch |
|---|---|
| Warranty: | 3 Years |
| Types: | Seamless |
904L Stainless Steel Stub End Fittings 1 Inch 8” SCH40S ASME / ANSI B16.9, B16.28
| Product Name:: | Butt Welding Stainless Steel Fitting Stub End |
|---|---|
| Material Grade: | 904L |
| Size Range:: | DN15-DN600 (1/2"-24") Seamless Type DN15 - DN1200 (1/2"- 48" ) Welded Type |

