All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
ASTM A182 F44 Super Duplex Stainless Steel Orifice Flange 150lb 4'' UNS32760
| Product Name: | Orifice Flange |
|---|---|
| Size: | 4'' |
| Pressure: | 150lb |
304/316L Stainless Steel Sanitary Bend 90 Degree Welded Elbow
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | ROUND |
| Connection: | Clamp |
Stainless Steel Weld Fittings Short Stub End UNS S31803 UNS S32750 UNS S32760
| Size: | 1-48 Inch / DN15-DN1200 |
|---|---|
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
| Thickness: | SCH: 5s, 10s, 40s, 80s, 10, 20, 40, STD, 60, 80, XS, 100, 120, 140, 160, XXS & NS Available With NACE MR 01-75 |
ASTM / ASME A860 Stainless Steel Reducer / Eccentric Concentric Pipe Reducer
| Standard: | ANSI B16.9, ANSI B16.28, DIN 2605, ISO3419,DIN EN10253,JIS B2312, JIS B2313, MSS SP-25, MSS SP-75, BS1387 |
|---|---|
| Type Of Pipe Fittings: | Eccentric Reducer Concentric Reducer |
| Material: | ASTM/ASME A860 WPHY 42-46-52-60-65-70 |
Nickel Alloy SW WN Flange / Forged steel Flanges 10'' B16.5 ASME SB622 NO8811
| Product Name: | SW WN Forged Flanges |
|---|---|
| Size: | 10'' |
| Pressure: | 150LB-1500LB |
304 Stainless Steel Equal Groove Tee Sanitary Tee Fittings For Pipe Connection
| Origin: | China |
|---|---|
| End Connection: | Threaded |
| Manufacturing Process: | Push, Press, Forge, Cast, Etc. |
ANSI B16.5 Stainless Steel Blind Flange ANSI Flange For Sanitary Industry
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~24'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
A106 Material Forged Steel Flanges 150#-2500# Size 1 - 60 Inch DIN Standard
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material: | A106 |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
Forged Cupro Nickel CuNi 90/10 Stainless Steel Elbow 25 BAR OD108 X THK3x90DEGREE ASTM B466 UNS C70600
| Thk: | 0.3-5mm |
|---|---|
| Material: | ASTM B466 UNS C70600 |
| Color: | White Silver Gold |
AISI 316 / 316L Blind Flange / Pipe Fitting ANSI B16.5 CL600 Forged Flanges Stainless Steel BLD Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |

