All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt welded pipe fittings ] match 3860 Products.
Customized Standard 254 SMO Forged Steel Flanges 1/2" - 144" DN10-DN3600
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2" - 144" DN10-DN3600 |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Best Quality Cooper Nickel 70/30 Swage Nipple DN8 - DN300 NPS1/4-2 STD
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
UNS S31803 Duplex Stainless Steel Elbow ASTM A182 F51 / UNS31803 / 1.4462
| Size:: | 1/2" ~ 48" (DN15mm ~ 1, 200mm) |
|---|---|
| Type:: | 45 Deg, 90 Deg, 180 Deg, Long Redius, Short Redius |
| Standard: | • ASME: ANSI B16.9, ANSI B16.28, MSS SP75 • DIN: DIN2605, DIN2615, DIN2616, DIN2617, DIN28011 • SGP: JIS B2313 • EN: EN10253-1, EN10253-2 |
Con / Ecc Stainless Steel Reducer Eccentric Cocentric 10 to 6 Reducer
| Types: | Conc / Ecc Reducer |
|---|---|
| Material: | ASTM A403 347 / 347H / UNS 31254 / 254SMo |
| Thickness:: | Sch5-Sch160, STD, XS, XXS |
ASTM A182 F304 Forged Steel Flanges White And Silver Color With Special Design
| Standard: | A182 F304 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
Forged Super Duplex 2507 Stainless Steel Flanges , Inconel718 07Cr19Ni1 SHH304H BL flange
| Material: | 310S(2520), 31254, 32750, 2205 |
|---|---|
| Applications: | Petroleum, Chemical, Power, Gas, Metallurgy, Shipbuilding, Construction, Oil Etc |
| Standard: | ASME/ANSI B16.9, B16.28, EN/DIN2605 |
High Pressure Square Flange Forged Steel Flanges ASTM A 182, GR F1, F11, F22, F5, F9, F91 ANSI B16.5, ANSI B16.47
| Material: | ASTM A 182, GR F1, F11, F22, F5, F9, F91 |
|---|---|
| Size: | 1/2’’-60’’ DN15-DN1500 |
| Standard: | ASME B16.5 DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc. |
Monel Double Layer Scored Reverse Domed Bursting Disk Rupture Disc
| Disc Type: | Scored Reverse Domed |
|---|---|
| Size: | 150mm |
| Bursting Pressure: | 0.05~10 Mpa |
Compact Forged Steel Flanges 150# To 2500# A182 / F51 / Inconel 625
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.5 |
| Material Grrade: | A105 Cabon Steel |
Forged Steel Flanges Size 1/2Inch - 48Inch And 150# To 2500#
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | A105 Cabon Steel |
| Standard: | ASME B16.5 |

