All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ concentric pipe reducer ] match 1256 Products.
ASME 16.25 12" Butt Weld Fittings Stainless Steel WPS33228 45 LR Elbow
| Product Name: | Long Radius Elbow |
|---|---|
| Product Type: | 1.5D |
| WallThickness: | SCH80 |
Duplex Steel ASTM UNS S31803 UNS S32205 A182 F51 /1.4462 But Weld Fittings ASTM A182 F53 / S2507
| Type: | Seamless Or Weld |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM UNS S31803 UNS S32205 A182 F51 /1.4462 ASTM A182 F53 / S2507 / S32750 / 1.4401 |
| Size: | 1/8" NB TO 48" NB |
AISI 316 / 316L Blind Flange / Pipe Fitting ANSI B16.5 CL600 Forged Flanges Stainless Steel BLD Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
B16.9 6061 Butt Weld Fittings Aluminum Seamless Short Radius 90 D Elbows For Yacht
| Product Name: | Tobo Butt Welding 180D Elbow |
|---|---|
| Material: | Aluminum Alloy |
| Brand: | TOBO |
A403WP321 304L 316L Stainless Steel Tube Fittings SUS304 , UNS S30400 / 1.4301
| Testing:: | Direct Reading Spectrometer,Hydrostatic Test,X-Ray Flaw Detector,Ultrasonic Flaw Detector,Magentic Particle Inspection,etc |
|---|---|
| Equipment:: | Press Machine,Bend Machine,Pushing Machine,Grooveing Machine,Gush Arenaceous,etc |
| Delivery Time: | 7 After Receipt Of Advanced Payment ,have Stock |
Welding Stainless Steel Stub End Pipe Fitting With ASTM A403 316L Standard
| Standard: | ASTM A403 316L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |
6" SCH40 ASTM A815 WPS31254 DUPLEX STAINLESS STEEL PIPE FITTINGS
| Size: | ½”NB To 48″NB |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
Sch 10S Super Duplex Stainless Steel Tee
| Standard: | ASTM A815 GRADE UNS S32750/ UNS S32760 |
|---|---|
| Color: | Black,white |
| Material: | Stainless Steel |
3 Inch Butt Weld Fittings Lap Joint Sch 20 SMO 254 JIS B 2312
| Product Name: | Stainless Steel Stub End |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
3"-8" SCH80 SA403 WPS31254 ELBOW,ASTM A403 UNS S31254 ELBOW,254SMO PIPE FITTINGS
| Size: | 3"-8" |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |

