All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ duplex ss pipe ] match 698 Products.
1 1/4" CL900 PL Flange FF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Material: | SS |
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
1 1/4" CL900 PL Flange RJ ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Pressure: | Class150,150#-2500#,5K-30K |
| Standard Or Nonstandard: | ASME B16.5 |
1 1/4" CL1500 BL Flange RF ASTM A182 F316/F316L B16.5
| Logo: | Customized Logo |
|---|---|
| Keyword: | Steel,A105,NPT Threaded Blind Flange,weld Neck Flange Ansi 150 Rf,Titanium |
| Application: | Gas, Petroleum, Auto Parts, Concrete Pump, Water |
ASTM A182 GR F51 / F52 Forged Steel Flanges 150LB To 2500LB Pressure Rate
| Material Grade: | ASTM A182 GR F51 / F52 UNS S32750 / UNS S32760 |
|---|---|
| Processing Techniques:: | Forged |
| Size: | 1/2’’-60’’ |
ASTM A182 GR Forgings Flanges & Fittings 600LB UNS S32750 / UNS S32760
| Material Grade: | ASTM A182 GR F304L F316L 321 317L Nipoflange |
|---|---|
| Processing Techniques:: | Forged |
| Size: | 1/2’’-60’’ |
Nipoflange ASME A182 GR Forged Steel Flanges F317L 904L 600LB
| Material Grade: | Nipoflange ASTM A182 GR F317L 904L |
|---|---|
| Processing Techniques:: | Forged |
| Size: | 1/2’’-60’’ |
6" SCH40 ASTM A403 / ASTM A234 / ASTM A420 / ASTM A815 / ELBOW 45° LONG RADIUS.
| Size: | ½”NB To 48″NB |
|---|---|
| Schedules: | Sch.40 To Sch.XXs |
| Type: | Seamless / Welded |
45° Elbow, Short Radius, BE, BE, 2", S-10S, ASME-B16.9, ASTM A403 Grade WPS31254,Seamless
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Technics: | Seamless |
| Size: | Customized Size |
Stainless Steel 904L Blind Weld Neck Flange Slip On Flange For Petroleum
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Size: | 1/2''-80" |
| Material: | Stainless Steel, CS & SS |
45° Elbow, Long Radius, BE, BE, 1", S-10S, ASME-B16.9, ASTM A403 Grade WPS31254,Seamless
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Equal |
| Technics: | Seamless |

