All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
17-4PH Forged Steel For Shipbuilding 3" SCH40 300# Weld Neck Flange
| Type: | Welding Neck Flange |
|---|---|
| Size: | 3" |
| Class Rating: | 300# |
Quenching Tempered Stainless Steel Pipe Caps For Normalizing
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
|---|---|
| Package: | Wooden Case/Pallet/Crate |
| Connection: | Butt Weld |
Certified Stainless Stub Ends - Forged Steel Construction With NDT Test Approval
| Connection: | Butt Weld |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polished/Pickled/Sand Blasted |
| Material: | Stainless Steel |
Forged Stainless Steel Butt Weld Stub Ends for Industrial Usage
| Certificate: | ISO, PED, AD2000, Etc. |
|---|---|
| Shape: | Stub Ends |
| Connection: | Butt Weld |
For Metallurgy Application ANSI Standard Stainless Steel Pipe Stub Ends
| Certificate: | ISO, PED, AD2000, Etc. |
|---|---|
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
| Material: | Stainless Steel |
Custom NPT 316 Stainless Steel Threaded Half Coupling Weld on Pipe Tube Bung Fitting for Home Brewing, Automotive, Industrial
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Durable |
|---|---|
| Outer Diameter: | 6-813mm |
| Thickness: | Sch5-Sch160, STD, XS, XXS |
Sand Blasted Stainless Steel Stub Ends Featuring Refined Metallurgy and Surface Texture for Industrial Piping Durability
| Connection: | Butt Weld |
|---|---|
| Shape: | Stub Ends |
| Manufacturing Process: | Forging, Casting, Etc. |
Forged Stainless / Carbon Steel Pipe Flanges , ASTM AB564 Weld Neck Flange
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | ASTM AB564 |
| Standard: | ASME B16.5 |
Carbon Steel Seamless Pipe API Carbon Steel Pipe 6M - 12M SCH40 API 5L
| Product Name: | API Carbon Steel Pipe |
|---|---|
| Material: | API Carbon Steel |
| Size: | 1/4” - 24” |
SCH10 Round API Carbon Steel Pipe ASTM A106 ASTM A671 API5L ISO 9001
| Product Name: | API Carbon Steel Pipe |
|---|---|
| Material: | API Carbon Steel |
| Length: | 6-12m |

