All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
Fabrication Services Customized Precision CNC Aluminium Cast Forged Pipe Cover Floor Fittings Stainless Steel Flange
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
1“ PL Flange ASME B16.5 FLG 150 R.F. (125-250 AARH) FORGED ASTM A 105 N GA-E-60103
| Packing: | Inner Poly Bag,Plastic Bag+Carton,plywood Case Or Pallet,According Customer's Requesment |
|---|---|
| Color: | Customer's Requirement |
| Surface: | As Customer's Requirement |
Forged DN100 Class 150 RF Super Duplex Stainless Steel ANSI Weld Neck
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
17-4PH Forged Steel For Shipbuilding 3" SCH40 300# Weld Neck Flange
| Type: | Welding Neck Flange |
|---|---|
| Size: | 3" |
| Class Rating: | 300# |
Quenching Tempered Stainless Steel Pipe Caps For Normalizing
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
|---|---|
| Package: | Wooden Case/Pallet/Crate |
| Connection: | Butt Weld |
Certified Stainless Stub Ends - Forged Steel Construction With NDT Test Approval
| Connection: | Butt Weld |
|---|---|
| Surface Treatment: | Polished/Pickled/Sand Blasted |
| Material: | Stainless Steel |
Forged Stainless / Carbon Steel Pipe Flanges , ASTM AB564 Weld Neck Flange
| Size: | 1/2’’-60’’ |
|---|---|
| Material Grrade: | ASTM AB564 |
| Standard: | ASME B16.5 |
SCH10 Round API Carbon Steel Pipe ASTM A106 ASTM A671 API5L ISO 9001
| Product Name: | API Carbon Steel Pipe |
|---|---|
| Material: | API Carbon Steel |
| Length: | 6-12m |
High Yield API Carbon Steel Pipe ERW/SAW 24 Inch Steel Pipe Of Black
| Product Name: | API Carbon Steel Pipe |
|---|---|
| Material: | API Carbon Steel |
| Price: | Negotiation |
TOBO ASMEB16.9 SCH10 Round API Carbon Steel Pipe ASTM A106 API5L ISO 9001
| Product Name: | API Carbon Steel Pipe |
|---|---|
| Material: | API Carbon Steel |
| Length: | 6-12m |

