All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
METAL ANSI B16.5 Enhanced Weld Quality Aesthetic Appeal Butt Weld Fittings Stub End
| Features: | High Strength, Corrosion Resistance, Easy Installation, Long Service Life |
|---|---|
| Tolerances: | ASME B16.9 |
| Packing: | Customers' Requirement |
F304 304L F316L F317L F321 F347H F316Ti F5 Forged Steel Flanges ANSI B16.5 RF
| Type: | Flange/Forgings/Discs/Rings/Shaft/Sleeves |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP-44 Or As Per The Customers' Request Or Drawing |
| Size: | 1/2''~72'' |
Big Size Welding Neck Forged Steel Flanges ASTM A105 Carbon Steel Flange
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~60'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Seamless Alloy Pipe Concertrice Reducer SCH40 ANSI B16.9
| Product Name: | Eccentric Reducer |
|---|---|
| Size: | 3'' X 4'' |
| Standard: | ASME B16.9 |
17-4PH/S17400/1.4548 Forged Steel Flanges / Weld Neck Flange For Shipbuilding
| Type: | Welding Neck Flange |
|---|---|
| Size: | 1/2''~48'' |
| Class Rating: | 150#~2500# |
1“ PL Flange TG ASME B16.5 FLG 150 R.F. (125-250 AARH) FORGED ASTM A 105 N GA-E-60103
| Color: | Customer's Requirement |
|---|---|
| Surface: | As Customer's Requirement |
| Thickness: | Standard Schedule |
1“ PL Flange FF ASME B16.5 FLG 150 R.F. (125-250 AARH) FORGED ASTM A 105 N GA-E-60103
| Color: | Customer's Requirement |
|---|---|
| Thickness: | Standard Schedule |
| Pressure: | Class150/300/600/9001500/2500,Class150,150#-2500# |
Duplex Stainless Steel Pipe 2205 A790 low price with good quality
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
mirror polished Duplex Stainless Steel Pipe 2205 A790 with certificate
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |
ASTM duplex 2507 A790 stainless steel seamless pipe/tube
| Product Name: | 2507 |
|---|---|
| Product Type: | Seamless Carbon Steel Pipe |
| Outer Diameter:: | 6" |

