All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 2' Reducing Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 8" Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
China Factory Threaded Flange Alloy Steel A182 Grade F11 1500# For Industry Forged Pipe Fittings
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
JIN Sch80 6inch 90/10 Stainless Steel Tee Galvanized Pipe Fittings Tee
| Features: | Various Features |
|---|---|
| Form: | Elbow, Tee, Reducer, Cap, Stub End |
| Oem: | Available |
2 Inch Stainless Steel 304 Union Pipe Fitting SW 3000LB SS316L ASME B16.11 Forged Steel Union
| Pressure: | PN16 |
|---|---|
| Surface: | Customer's Requirement |
| Chemical Composition: | Ni MIn63%,Cu 28%-34%,Fe Max2.5% |
METAL Forged Steel Pipe Fitting Steel Pipe Fittings Weldolet UNS S31803
| Package: | Carton, Wooden Case, Etc. |
|---|---|
| Temperature Range: | Up To 1000°F |
| Pressure: | 2000LB, 3000 LB, 6000 LB |
Factory Ss304 316 Welding Tee Tube Fittings Equal Diameter Stainless Steel Forged Tee Pipe Fittings
| Pressure Rating: | 3000LBS, 6000LBS, 9000LBS |
|---|---|
| Surface Treatment: | Black Painting, Anti-rust Oil, Hot Galvanized, Sand Blasting |
| Product Name: | Butt Weld Fittings |
Stainless Steel Stub Ends Stainless Steel End Plugs Durable Corrosion Resistant Pipe Fittings for Industrial Applications
| Manufacturing Process: | Forging, Casting, Etc. |
|---|---|
| Connection: | Butt Weld |
| Heat Treatment: | Normalizing, Annealing, Quenching, Tempering, Etc. |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 90 Degree Elbow Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
SS316L sanitary pipe fitting food grade stainless steel cross tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |

