All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
ASME B16.11 Socket Weld Pipe Fittings Stainless Steel 304 3000Lb Weldolet
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Type: | Weldolet |
| Material: | Stainless Steel, SS201,SS304,SS316,A105,AISI1020 |
Stainless Steel Butt Welded Pipe Fittings Socket Weld 3000Lb Weldolet
| Brand: | TOBO |
|---|---|
| Type: | OUTLETS |
| Material: | Titanium |
Stainless Steel SS Hose Connector Y Type Tube 1/4 Barb Splicer Joint Coupler Adapter Pipe Fitting
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Manufacturer SS316L sanitary pipe fitting food grade stainless steel equal type cross tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Sanitary stainless steel 201 304 inner wire Tee stainless steel Screw Thread Pipe Fittings extruded equal Tee 3 way fema
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Manufacturer SS316L sanitary pipe fitting food grade stainless steel equal type cross tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Stainless Steel Threaded Connecter Side Outlet Industrial Tee Pipe Fittings Cross 4 Way Casted Lateral Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
High quality 304 / 316L stainless steel reducing tee reducing/Unequal tee internal thread threaded tee pipe fittings
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
High Pressure Forged Carbon Steel/Stainless Steel Socket Welding Fittings Tee, 3000/6000/9000Lbs
| Material: | Stainless Steel |
|---|---|
| Shape: | Reducing |
| Connection: | Female |
forged fitting nipple threaded pipe fitting carbon steel or stainless steel sch40 OEM ODM NPT male swage nipple
| Material: | Stainless Steel,SS316L,Stainless Steel(ASTM A403 WP304 |
|---|---|
| Shape: | Equal,Reducing,Customer's Request |
| Connection: | Welding,Female,butt Welded |

