All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ forged high pressure pipe fittings ] match 1995 Products.
3000lbs ASTM A105 High Pressure Socket Weld Forged Tee Forged Pipe Fittings
| Model Number: | FP01 |
|---|---|
| Connection: | Female/Male/Welding |
| Head Code: | Round |
METAL A182 F52 F53 F55 1" 2" 3" 4" 3000LB 6000LB 9000LB Pipe Fitting durable Sockolet
| Pressure: | 6000LB |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Characteristic: | Forged With Impact Force |
3000lbs ASTM A105 High Pressure Socket Weld Forged Tee Carbon Steel Forged Pipe Fittings
| Welding Type: | Seamless , Spiral Welded |
|---|---|
| Pressure: | 2000LB-9000LB |
| Test: | 100% PMI Test |
ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 90 Degree Elbow Pipe Fitting PE/BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Stainless Steel 304 High Pressure Socket Weld Fittings 3000Lb Weldolet ASME B16.11
| Product Name: | TOBO Butt Welding Fitting |
|---|---|
| Type: | Outlets |
| Material: | Stainless Steel |
Threadolet Reducing Class 3000 ASME Forged Pipe Fittings
| Shape: | Reducing,Equal & Reducing |
|---|---|
| Material: | Carbon Steel,Stainless Steel,Iron,Aluminum Alloy,Brass |
| Connection: | Female,Welding |
Stainless Steel 304 High Pressure Forged Male Branch Tee Fitting 3/8'' NPT F-M-F Instrument T Connector
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
1/4" 3/8" 1/2" 3/4" 1" 2" 3" 4 inch Tee 3 way Tee Threaded Pipe Fittings Stainless Steel SS 304 Female x Female x Female
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Factory Price SS304 Stainless Steel Sanitary Reducing Tee Pipe Fittings Three Ways
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Sch80 6inch 90/10 Stainless Steel Tee Galvanized Pipe Fittings Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |

