All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ pipe reducer fittings ] match 3590 Products.
304/316 Stainless Steel Flange Carbon Steel Pn10/16 Butt Weld Flange Astm Forged Threaded Drainage Fitting Flange
| Port: | Shanghai |
|---|---|
| Strength: | High |
| End Connection: | FNPT |
Butt Weld Short/Long Radius Elbow, ASTM A420-WPL6 for Piping Systems Customized services
| Standard: | ASTM A234 - WPB |
|---|---|
| Quality: | First Grade High Quality |
| Thinckness: | 5S-XXS |
Three-Way Elbow Brass Tee Point 4 Point Internal and External Thread Pipe Fittings
| Yield Strength: | High |
|---|---|
| Temperature Rating: | Up To 150°F |
| Test Certificate: | EN 10204/3.1B |
Stainless Steel 304/316 Equal Male Thread Pipe Fitting High Pressure Hex Nipple BSP NPT Equal Hex Nipple
| Packing: | Wooden Case,In Wooden Cases Or Pallets |
|---|---|
| Thickness: | 0.5-100mm |
| Application: | Pipe Lines Connection |
METAL Factory 1500# Forged Forged Fitting Socket Weld Coupling Stainless Steel Fittings ASME B16.11
| Features: | High Hardness|Long Lifespan |
|---|---|
| Customized: | Customized |
| Wall Thickness: | 40-500mm |
LR SR 90 Degree Elbow Stainless Steel Butt Weld Fittings A403-WP304L A403-WP316L WP321
| Elbow Type: | LR 30,45,60,90,180 Degree ; SR 30,45,60,90,180 Degre |
|---|---|
| Standard: | ASME B16.9, ASTM A234, ASTM A420, ANSI B16.9/B16.25/B16.28; |
| Size: | 1/2’’~48’’(Seamless);16’’~72’’(Welded) |
904L / A403 WP304 Stainless Steel Elbow LR / SR steel pipe elbows R5
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material Grrade: | WP304 |
| Type: | Seamless Or Weld |
Durable Forged Fittings And Flanges ASME B16.47 Series B Class 600 Weld Neck Flanges
| Size: | 1/2" - 60" |
|---|---|
| Class: | 150-2500# |
| Facing: | As Per Drawing |
316 & 316L Stainless Steel Tee / Butt welding fittings 1/2 - 72 inch
| Standard: | ASME B16.9 |
|---|---|
| Size: | 1/2-72inch |
| Thickness: | Sch5-Sch160 |
TOBO Super Duplex Stainless Steel 3" LR Seamless 45 Degree Elbow Pipe ASTM A182 UNS S32760
| Size: | 1-48 Inch |
|---|---|
| Material: | ASTM A182 |
| Thickness: | Sch5-Sch160,XS,XXS |

