All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
Cu-Ni 90-10 8" Forged Steel Flanges / Steel Blind Flange With Standard ASME DIN JIS
| Standard:: | Copper Nickel Flanges Cu-Ni 90-10 |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | White,Black,Yellow,Galvanized |
Nickel Alloy Pipe Blind Flange Uns No 70600 71500 C 70600 Cu -Ni- 90/10
| Standard: | C 70600 (CU -NI- 90/10) |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | COPPER NICKEL FLANGES |
Forged Cupro Nickel CuNi 90/10 Stainless Steel Elbow 25 BAR OD108 X THK3x90DEGREE ASTM B466 UNS C70600
| Thk: | 0.3-5mm |
|---|---|
| Material: | ASTM B466 UNS C70600 |
| Color: | White Silver Gold |
Lap Joint Forged Steel Flanges 1/2" Class 300 LJW Nickel Alloy Inconel 600 ANSI B16.5
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Standard: | ANSI |
| Material: | Nickel Alloy |
300 LB Pressure Forged Steel Flanges 3/4" Size Standard For Construction / Metallurgy
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Application: | Petroleum/Power/Chemical/Construction/Gas/Metallurgy/Shipbuilding Ect |
| Size: | 3/4" |
Nickel Alloy Inconel 625 Forged Steel Flanges For Shipbuilding Industry
| Size: | 1" |
|---|---|
| Application: | Petroleum/Power/Chemical/Construction/Gas/Metallurgy/Shipbuilding Ect |
| Pressure: | 300 LB |
Inconel 800 Class 300 High Pressure Flange Lap Joint Type WN Flange For Power Industry
| Size: | 2" |
|---|---|
| Application: | Petroleum/Power/Chemical/Construction/Gas/Metallurgy/Shipbuilding Ect |
| Pressure: | 300 LB |
Lap Joint Forged Steel Flanges Standard 1/2 Inch Size For Water System
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5 |
| Material: | Stainless Steel |
Rasied Face Forged Flanges 3/4" Size 600# WP A304 SS For Valve Industry
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Size: | 3/4" |
High Pressure Forged Steel Flanges Lap Joint Type For Pipeline Engineering
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Size: | 1-1/4" |

