All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
JIS Forged Steel Flanges , 904L Stainless Steel Slip On Flange With Wooden Pallets Packing
| Type: | Coupling Flange / Nozzle / Valve Cover Flange |
|---|---|
| Size: | DN10-DN2000 |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Carbon Steel ASTM B16.5 Orifice Flange A105 CL300 WN RF Flange
| Type: | Flange/Forgings/Discs/Rings/Shaft/Sleeves |
|---|---|
| Standard: | ANSI B16.5, ANSI B16.47, MSS SP-44 Or As Per The Customers' Request Or Drawing |
| Size: | 1/2''~72'' |
2205 SCH10 1" Duplex Stainless Steel Elbow LR 90 Degree ANSI B
| Product Name: | Stainless Steel Elbow |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Type: | Elbow,Tee,Reducer,Cap,Flange,Pipe |
OD 6'' Copper Nickel 70/30 Class 150 ASME B16.5 FF Forged Steel Flanges ISO9000
| Product Name: | Threaded Flanges |
|---|---|
| OD: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | Class 150 |
Copper Nickel C70600 ASME B16.5 Threaded Forged Steel Flanges OD 2 1/2'' Class 300
| Product Name: | Threaded Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 2 1/2'' |
| Pressure: | 150lb-2500lb |
A182 F304 4'' 150lb ASME B16.5 Blind Flanges Forged Stainless Steel Flange
| Product Name: | Blind Flanges |
|---|---|
| Outer Diameter: | 1/2''-60'' |
| Pressure: | 150lb |
A182 F51 2 1/2'' 150LB ASME B16.5 Nipo Forged Steel Flanges Forged Duplex Stainless Steel Flange
| Product Name: | Nipo Flanges |
|---|---|
| Size: | 2 1/2'' |
| Pressure: | 150LB |
Great Quality ASTM B564 Alloy B2 UNS N10665 Hastelloy B2 stainless steel threaded 3000# BS3799 Hex Nipple
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
Butt Weld Pipe Cap Stainless Steel Pipe Cap Incoloy 800 / WPNIC , Incoloy 825 / WPNICMC
| Name: | Pipe End Caps |
|---|---|
| Material Grade: | Incoloy 800 / WPNIC , Incoloy 825 |
| Product Type: | Stainless Steel Pipe End Cap |
ASTM A182 F304 Forged Steel Flanges White And Silver Color With Special Design
| Standard: | A182 F304 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |

