All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
Stainless Steel Drilled Tap Flange LJW 1-1/2" 600# Pressure For Power Industry
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Size: | 1-1/2" |
Standard Forged Steel Flanges A304 Stainless Steel Lap Joint Flange 2" Size
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Size: | 2" |
ASME B16.11 ASTM A182 316 2000LB Threaded stainless steel reducing tee equal tee 40nb sch10 stainless steel 316 316 tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Stainless steel 304 316L equal reducing 3way~6ways cross vacuum ISO-K ISO-F ISO flange half full Nipple Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Steel Flange ,Swivel-Ring, ASME B16.5, MSS SP-44, A694 F52 to F65
| Packaging Details: | WOOD PACKAGES |
|---|---|
| Delivery Time: | 10--30DAYS |
| Supply Ability: | 10000000/PC/MONTH |
UNS S31803 Duplex Stainless Steel Elbow ASTM A182 F51 / UNS31803 / 1.4462
| Size:: | 1/2" ~ 48" (DN15mm ~ 1, 200mm) |
|---|---|
| Type:: | 45 Deg, 90 Deg, 180 Deg, Long Redius, Short Redius |
| Standard: | • ASME: ANSI B16.9, ANSI B16.28, MSS SP75 • DIN: DIN2605, DIN2615, DIN2616, DIN2617, DIN28011 • SGP: JIS B2313 • EN: EN10253-1, EN10253-2 |
Nickel Alloys Inconel 600 / 601 / 800 , Inconel 801 / 718 Stainless Steel Reducer 10"x6" Con / Ecc
| Types: | Conc.reducer ; Ecc Reducer |
|---|---|
| Material: | Nickel Alloys Inconel 600 / 601 / 800 , Inconel 801 / 718 |
| Thickness:: | Sch5-Sch160, STD, XS, XXS |
Con / Ecc Stainless Steel Reducer Eccentric Cocentric 10 to 6 Reducer
| Types: | Conc / Ecc Reducer |
|---|---|
| Material: | ASTM A403 347 / 347H / UNS 31254 / 254SMo |
| Thickness:: | Sch5-Sch160, STD, XS, XXS |
UNS S31803 UNS2205 UNS2507 904L Stainless Steel Elbow for Petroleum
| Material Grrade: | UNS S31803 UNS2205 UNS2507 904L |
|---|---|
| Type: | 22.5° ,30°, 45°, 60°,90°,180° Degree |
| Standard: | DIN,EN,ASTM,BS,JIS,GB,etc |
UNS S31254 Forged Steel Flanges Stainless Steel Pipe Flanges 6MO ASTM A182 F44 300lB
| Product Type: | RF Flanges |
|---|---|
| Grade: | 304,304L,304H,309,310,310S,316,316Ti, 316S33 |
| Size: | 12" 300LB |

