All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
ANSI B Pipe Fitting Concentric Stainless Steel Reducer 2205 SCH10
| Product Name: | Stainless Steel Reducer |
|---|---|
| Standard: | ANSI/ASME , EN, DIN,JIS,GOST Etc. |
| Size: | 1/2" - 80" |
Nonstandard Stainless Steel 2507 WNRF Flange Forgings Flanges And Fittings
| Type: | WN Flange |
|---|---|
| OD: | 9.5 To 219mm |
| Class Rating: | 150#~2500# |
Equal Con / Ecc Stainless steel reducer ASME B16.9 1 - 72 inch SS904L
| Size: | 1-72inch |
|---|---|
| Thickness: | Sch5-Sch160 |
| Material: | 904L |
1 - 48 inch Stainless steel reducer SS904L ASME B16.9 DN 15-2400
| Material: | SS904L |
|---|---|
| Type: | CON REDUCER |
| Size: | 1-48inch |
MSS SP-97 class 3000 6000 9000 CUNI 90/10 C70600 Forged Pipe Olet For Shipbuilding
| Product Name: | TOBO Olet, Sockolet / Weldolet |
|---|---|
| Standard: | ASTM / ASME A/SA 182 |
| Size: | 1/8"-24" |
Chlorination Systems Seamless Stainless Steel Pipe Tee Fittings Excellent Resistance
| Product Name: | TEE |
|---|---|
| Product Type: | Steel Pipe |
| Grade: | 200 Series &300 Series &400 Series |
NPT Thread Stainless Steel Pipe Fittings Forged Coupling
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
AISI 316 / 316L Blind Flange / Pipe Fitting ANSI B16.5 CL600 Forged Flanges Stainless Steel BLD Flange
| Standard Or Nonstandard: | Standard |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel,Carbon Steel,alloy Steel |
| Size: | Customize,1/2" - 120" |
DIN Steel Flanges; DIN 2502, 2503, 2527, 2565,2573,262
| Packaging Details: | WOOD PACKAGES |
|---|---|
| Delivery Time: | 10--30DAYS |
| Supply Ability: | 10000000/PC/MONTH |
TP 304 316L 321 347 2205 Equal Stainless Steel Tee Inconel 625 SS Buttweld Fittings
| Product Name: | Super Duplex Uns S32750 |
|---|---|
| Size: | 1-48 Inch |
| Material Grrade: | UNS S32750 UNSS32760 |

