All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld fittings ] match 4053 Products.
Duplex Stainless Steel Elbow
| Standard: | ASTM A815 UNS S31803/S32205/S32750/S32760 |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Material: | Stainless Steel |
Titanium Alloy ASTM Ti-2Al-2.5Zr Long Radius 5' Reducing Pipe Fitting PE / BE Tee
| Product Name: | 2205 |
|---|---|
| Product Type: | Tee |
| Outer Diameter:: | 6" |
Steel Flanges, Nickel Alloy ASTM B564 / ASTM B462 / ASTM B865 / N08800 / NO8825
| Packaging Details: | WOOD PACKAGES |
|---|---|
| Delivery Time: | 10--30DAYS |
| Supply Ability: | 10000000/PC/MONTH |
All Type Of Stainless Steel Pipe Fittings Inox Elbow Tee Flange Cross Reducer Stub End
| Standard:: | DIN, ANSI, ISO, GB, JIS |
|---|---|
| Sample: | Provided,Free,Available Free Within 7days |
| Application: | Fluid Pipe,Structure Pipe |
DKV Food Grade Polish ISO Standard Stainless Steel Tube 304 316 Seamless Ss Pipe For Water Sanitary Fitting
| Standard:: | ASTM A213, A269, A312, A270, A249 |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Stainless Steel Seamless Pipe / Tube |
SCH40 1-24'' High Precision Nickel Alloy B366 WPNICMC Incoloy 825 Socket Welding Tee
| Product Name: | Nickel Alloy Steel Pipe |
|---|---|
| Type: | Nickel Pipe |
| Shape: | Round Shape |
High Pressure SCH40 1-24'' Nickel Alloy B366 WPNIC10 Incoloy 800H Socket Welding Tee
| Packaging Details: | Wooden case |
|---|---|
| Delivery Time: | 15workdays |
| Payment Terms: | L/C, T/T, Western Union |
SS Stub End Stainless Steel Stub Ends ASTM B366 Nickel 200 201 WPN / WPNL Monel 400 WPNC
| Products: | ASME/ANSI B16.9 Stub Ends |
|---|---|
| Material Grade: | ASTM B366 Nickel 200 201 WPN / WPNL , Monel 400 WPNC |
| Size Range:: | 1/2"-24" DN15 - DN1200 1/2"- 48" |
ASTM / ASME A860 Stainless Steel Reducer / Eccentric Concentric Pipe Reducer
| Standard: | ANSI B16.9, ANSI B16.28, DIN 2605, ISO3419,DIN EN10253,JIS B2312, JIS B2313, MSS SP-25, MSS SP-75, BS1387 |
|---|---|
| Type Of Pipe Fittings: | Eccentric Reducer Concentric Reducer |
| Material: | ASTM/ASME A860 WPHY 42-46-52-60-65-70 |
Pipe Fitting SA403 WP316L SCH40 STD SCH80 Stainless Steel Stub Ends
| Standard: | ASTM B366 WP904L |
|---|---|
| Color: | White, Silver |
| Outside Diameter: | 1/2"-- 48" |

