All Products
-
Butt Weld Fittings
-
Stainless Steel Elbow
-
Stainless Steel Tee
-
Stainless Steel Reducer
-
Stainless Steel Pipe Cap
-
Duplex Stainless Steel Pipe
-
Stainless Steel Stub Ends
-
Forged Pipe Fittings
-
Forged Steel Flanges
-
API Carbon Steel Pipe
-
Stainless Steel Seamless Pipe
-
Stainless Steel Welded Pipe
-
Nickel Alloy Pipe
-
Hastelloy Pipe
-
Copper Nickel Tube
-
Stainless Steel Plate
-
Stainless Steel Bars
-
Spiral Wound Gasket
-
Cast Acrylic Sheet
-
Brazil---AimeeIn the latest vendor rating, TOBO won the excellent rating, it is good, will continue to cooperate. -
Thailand ---Dave MulroyASTM A213 T9 Alloy steel pipe ,Stable quality , good price, excellent serive, TOBO GROUP is our trustworthy partner . -
USA ---AlfaroASTM A182 F55 Super Duplex Flange ,Good quality , we like that ! And delivery time in time also ,very professional.
Keywords [ butt weld flanges ] match 1958 Products.
ASME SA 213 AISI 316L Stainless Steel Seamless Tubes JIS, ASTM, DIN, EN
| Standard:: | JIS, ASTM, DIN, EN, ASTM/ASME |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Seamless |
Stainless Steel Eccentric Reducer BW WP348
| Product Name: | Reducer |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Material Grade: | WP348 |
S32750 Super Duplex Stainless Steel Pipe Tube ASME A789 A790 A450 A530 For Industry
| Standard:: | ASTM A790/A789 PICKLED AND ANEANLED |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Duplex Stainless Steel Pipe / Tube |
S32750 Round Duplex Stainless Steel Pipe , Aneanled Steel Seamless Pipe
| Standard:: | ASTM A790/A789 |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Duplex Stainless Steel Pipe / Tube |
Super Duplex Pipes SS Seamless Tube A789 A790 Gas and Fluid Industry
| Standard:: | ASTM A789 / A790 |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Duplex Stainless Steel Pipe / Tube |
JIS 304 Seamless Stainless Steel Pipe ASTM A213 ASTM A269 ASTM A376
| Standard: | JIS, AISI, ASTM, GB, DI |
|---|---|
| Surface: | Annealed & Pickled, Bright Annealing, Polished |
| Thickness: | 0.5-12mm |
S32750 ASME A789 A790 A450 A530 Duplex Stainless Steel Pipe For Industry
| OD: | 6MM---710MM |
|---|---|
| Material: | ASME A789 A790 A450 A530 |
| Thickness: | 2.5mm---50mm |
Duplex S32750 Seamless Stainless Steel Tube ASME A789 A790 A450 A530
| OD: | 6MM---710MM |
|---|---|
| Material: | ASME A789 A790 A450 A530 |
| Thickness: | 2.5mm---50mm |
S32750ASME A789 A790 Duplex Stainless Steel Pipe 6MM---710MM OD For Machine
| Material: | S32101,S32205,S31803,S32304,S32750, S32760 |
|---|---|
| Thickness: | 2.5mm---50mm |
| Type: | ASME A789 A790 A450 A530 |
3 " JIS ASTM Stainless Steel Seamless Pipe 10Cr17 S11710 SCH 40
| Standard:: | JIS, ASTM, DIN, EN, ASTM/ASME |
|---|---|
| Color: | White Silver Gold |
| Types:: | Seamless |

